Atrakcje Los Angeles

Atrakcje Los Angeles – co warto zobaczyć?

Los Angeles jest jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie. Życie nocne, architektura i sceneria to tylko niektóre z powodów, dla których jest to tak popularna destynacja turystyczna. Jeśli kochasz sztukę i muzea tak samo jak my, to również pokochasz Los Angeles.

Sala koncertowa Walta Disneya

The Walt Disney Concert Hall (DHC) to budynek publiczny ukończony w 2003 roku w centrum Los Angeles. Jest to oszałamiający przykład zaawansowanej architektury i jest to jedna z najbardziej imponujących struktur w okolicy. Wnętrze hali zostało zaprojektowane tak, aby wyglądało jak gigantyczna unosząca się szklana bańka, a na zewnątrz budynku znajduje się ogromna mozaika inspirowana niebem i chmurami. Hala może pomieścić do 2800 osób wewnątrz oraz kolejne 3600 osób na trawniku na zewnątrz. Hala została zaprojektowana przez słynnego architekta Franka Gehry’ego i została zbudowana przy użyciu tej samej zaawansowanej inżynierii strukturalnej, która stworzyła Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Los Angeles (MOCA)

Muzeum Sztuki Współczesnej w Los Angeles (MOCA) jest jednym z najbardziej prestiżowych muzeów w południowej Kalifornii. To muzeum sztuki nowoczesnej słynie z imponującej stałej kolekcji sztuki współczesnej i gości również szereg fantastycznych wystaw objazdowych. MOCA znajduje się na obrzeżach miasta w rejonie Culver City. Muzeum ma długą historię sztuki współczesnej i zostało założone przez słynnego artystę Waltera Hoppsa i jego żonę Suzanne, którzy byli również jego współprzewodniczącymi. Walter Hopps był pionierem sceny artystycznej L.A. i był członkiem założycielem Heinemann Artists’ Repertory Theatre oraz jednym z założycieli Los Angeles Contemporary Exhibitions (LACE).

Hollywoodzka Aleja Sław

Hollywood Walk of Fame to najlepszy sposób, aby zobaczyć wszystkie najbardziej znane gwiazdy Hollywood. Walk of Fame została stworzona w 1961 roku, kiedy to człowiek od reklamy o imieniu Fred Schulze wpadł na pomysł stworzenia chodnika, na którym ludzie mogliby umieścić gwiazdę. Miał to być sposób na uhonorowanie sławnych ludzi i miał nadzieję, że będzie to wielka atrakcja turystyczna. Jak można się spodziewać, jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Los Angeles i znajdziesz tam tysiące turystów odwiedzających Walk of Fame każdego roku. Niektóre ze znanych nazwisk na Walk of Fame to Hugh Jackman, Usher, Johnnie Walker, Snoop Dogg i Adam West.

Chinatown LA

Dzielnica Chinatown w Los Angeles jest domem dla największej na świecie kolekcji kultury chińskiej poza Chinami. Obszar ten jest pełen ciekawych sklepów i restauracji, a także fantastycznych muzeów. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji w Chinatown jest wysoko oceniane Chinese American Museum (CAM). Muzeum jest niezwykle popularne i często można znaleźć je całkowicie zapełnione. Muzeum jest domem dla oszałamiającej kolekcji sztuki chińskiej. Ma świetną restaurację o nazwie The Kitchen.

Santa Monica Pier i Venice Beach Boardwalk

Molo w Santa Monica to połączenie parku rozrywki i plaży. Podczas wizyty na molo można doświadczyć szeregu przejażdżek, sklepów i kilku restauracji. Samo molo jest świetną atrakcją dla rodzin, ale jest też popularnym miejscem dla turystów.

Venice Beach Boardwalk to kolejna wspaniała atrakcja w Los Angeles. Promenada znajduje się w dzielnicy Marina i jest wypełniona wspaniałymi restauracjami, arkadami, sklepami, a nawet diabelskim młynem. Venice Beach Boardwalk to świetne miejsce na relaks i ludzie często przychodzą tu, aby się odprężyć po intensywnym dniu zwiedzania miasta.